10 artystów. 10 zestawów własnoręcznie malowanych i sygnowanych bombek. Specjalnie na akcję „Gwiazdki Moc”

Już w poniedziałek startujemy z naszą świąteczną akcją charytatywną 'Gwiazdki Moc’. Obiecaliśmy, że w tej edycji będziemy mieli dla Państwa niespodziankę.
Pora, by ją zdradzić…

Ta edycja akcji to mały jubileusz, bo akcję 'Gwiazdki Moc’ organizujemy po raz piąty.
W tym roku specjalnie dla naszych słuchaczy artyści związani z Ostrowcem Świętokrzyskim zgodzili się przygotować własnoręcznie malowane, artystyczne komplety bombek choinkowych.
Zaproszenie przyjęło 10 -oro artystów. Panie Ewa Stawiarska, Paulina Bździkot, Marlena Kot, Bożena Kot i Dorota Paluch oraz panowie Zbigniew Sawaryn, Marcin Jedlikowski, Robert Rzechowicz, Bartłomiej Kot i Tomasz Kandyba.
– Inspiracją największą przy malowaniu bombek była potrzeba zrobienia czegoś na szlachetny cel. Moje bombki dekorowane są farbą akrylową, nakładaną za pomocą aplikatora, co daje efekt reliefu – mówi o swojej inspiracji Robert Rzechowicz. Zdradzimy, że bombki są w kolorze głębokiej zieleni, burgundu oraz granatu, a relief w kolorze starego złota. Każda bombka jest podpisana przez artystę i ma dyskretny napis 'Gwiazdki Moc 2021′
Praca z bombkami to dla niektórych było niezłe wyzwanie. Marcin Jedlikowski testował na nich swoje malarskie, oryginalne techniki, co – jak mówi – wiązało się z kilkoma podejściami, by uzyskać pożądany efekt. A ten końcowy jest wspaniały.
Ale licytować będzie można nie tylko bombki.
Od firmy Kamyk i Piotra Menduckiego mamy – na przykład trzy, wydobyte ze skał wulkanicznych geody.
– To są geody kwarcowe w różnych barwach. Jedna jest taka mlecznobiała, druga w kolorze fioletowym, to ametyst i kolejna kwarc żelazisty. Wszystkie te okazy pochodzą z Maroka. ta mlecznobiała z okolic Agadiru, te dwie kolorowe z okolic Marrakeszu, z wioski Sidi Rahal – zdradza Piotr Menducki, który sam wydobywał ze skał te minerały.
W naszej redakcji zagościł też zapach lasu, a to dzięki przepięknym wieńcom i stroikom, a także karmnikom dla ptaków, które własnoręcznie przygotowali uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wraz z nauczycielami.
To dla nich na urządzenie w szkole sali doświadczania świata w tym roku zbieramy fundusze w ramach akcji Gwiazdki Moc.
Będziemy wdzięczni za udział w licytacjach i gorąco do niej zachęcamy. Licytacje odbywać się będą od 13 do 17 grudnia. Prowadzić je będziemy na antenie Radia Ostrowiec i na facebooku. Zdjęcia wszystkich przedmiotów będzie można oglądać na stronie internetowej radioostrowiec.pl.
Zachęcamy też od poniedziałku do kupowania radiowych kalendarzy cegiełek, z których cały dochód także zostanie przekazany szkole. A można je będzie kupić w redakcji Radia Ostrowiec w Galerii Łysica, ostrowieckich przedszkolach i szkołach.
A na zdjęciu można zobaczyć Szkołę Marzeń -rysunek przygotowany przez uczniów klas 4a,5a i 6a Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.
/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia