Znika Centralna Ewidencja Działalności Gospodarczej

żródło: pixabay.com

Znika Centralna Ewidencja Działalności Gospodarczej, która była elektronicznym rejestrem przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w Polsce. Od 13 grudnia założenie jednoosobowej działalności, jej zawieszenie czy zamknięcie będzie można zrobić przez 'Konto Przedsiębiorcy” na portalu biznes.gov.pl.

– To pewnego rodzaju forma unowocześniania serwisu dla przedsiębiorców – mówi Robert Burda, kierownik referatu obywatelsko-gospodarczego w Urzędzie Gminy Bodzechów. W związku ze zmianami urzędnicy jeszcze tylko do piątku do godz. 12 będą przyjmować stare wnioski o wpis do ewidencji. – Wynika to z konieczności całkowitego przetworzenia złożonych w tym dniu wniosków. Mamy na to czas do końca dnia pracy urzędu. Jeśli się spóźnimy, musielibyśmy wzywać przedsiębiorców ponownie do urzędu. Chcemy uniknąć takiej sytuacji – mówi kierownik Burda.

Podkreśla, że połączenie tych dwóch portali ma zapewnić dostęp do kompletu potrzebnych informacji i usług w jednym miejscu. 'Konto Przedsiębiorcy’ służyć będzie do załatwiania wszelkich spraw urzędowych przez przedsiębiorcę. Aby uzyskać dostęp do nowego konta należy wejść na stronę główną biznes.gov.pl i zalogować się do Konta Przedsiębiorcy wykorzystując profil zaufany lub e-dowód.

/paw/

Ważne wydarzenia