Kiermasz świąteczny na Rynku z mnóstwem atrakcji

fot. Sławek Rakowski

Pierwsze ozdoby świąteczne rozświetliły już Ostrowiec. W Rynku ustawiane są już duże bombki, ale w prawdziwie świąteczny nastrój ostrowczan wprowadzić ma kiermasz świąteczny.

Od 16 do 19 grudnia w godzinach 16.00 – 21.00 u około dwudziestu wystawców kupić będzie można ozdoby świąteczne i drobne upominki, kartki, wyroby drewniane, szydełkowane, lokalne gadżety z Ostrowca, produkty pszczele. Będzie się też można rozgrzać grzanym winem lub herbatą z imbirem i pomarańczą, a dziecku kupić popcorn i watę cukrową.

– Każdego dnia kiermaszu będziemy też zapewniać dodatkowe atrakcje. Pierwszego dnia rozświetlimy uroczyście choinkę – mówi Agnieszka Niedbała, instruktor MCK.
Choinka rozświetlona zostanie przy użyciu magicznego zaklęcia. Wypowie je zwycięzca konkursu na taką czterowersową rymowankę. Konkurs organizuje MCK. Na płycie Rynku wystąpią tego dnia związani z jednostką wokaliści i tancerze ze Szkoły Tańca Progress. – Na profilu facebookowym Miejskiego Centrum Kultury jest już zamieszczony filmik z krótką choreografią, po to, żeby każdy mógł dołączyć i zatańczyć wspólnie z młodymi tancerzami. Zachęcamy, żeby mieć ze czapeczki mikołajkowe i białe rękawiczki – dodaje Agnieszka Niedbała.

W piątek 17 grudnia od 16.00 urzędnicy referatu zieleni miejskiej będą z kolei rozdawać mieszkańcom żywe choinki, które po świętach będzie można zasadzić w ogródku. Warunkiem otrzymania niewielkich (50-60 cm wysokości), ale ukorzenionych i szkółkowanych drzewek świerka serbskiego świerka conica jest przyniesienie w zamian elektrośmieci.

Kiermasz zakończy 19 grudnia Wigilia na Rynku. – Program wigilijny zaczynamy około 15.00 koncertem kolęd i pastorałek. Po życzeniach prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego i starosty ostrowieckiego błogosławieństwa udzieli prałat ks. Jan Sarwa, a następnie Betlejemskie Światło Pokoju przekażą mieszkańcom harcerze. Będzie też ognisko na Rynku i na zakończenie koncert góralskiej kapeli 'Hajduk” ze Szczyrku – zapowiada Agnieszka Niedbała.

/mag/

Ważne wydarzenia