Utrudnienia na Chrzanowskiego. W ciągu dnia działa tam tymczasowa sygnalizacja świetlna

Trwają prace związane z frezowaniem i położeniem nowej nawierzchni na ulicy Chrzanowskiego przy skrzyżowaniu z nowo budowanym odcinkiem drogi od Furmańskiej w kierunku ulicy Ostrowieckiej. Z tego powodu wprowadzono zmiany w organizacji ruchu.

Na Chrzanowskiego pojawiło się już dodatkowe oznakowanie pionowe informujące o zmianach i czasowa sygnalizacja świetlna. Tworzą się korki. – Prace te będą wykonywane bardzo szybko. Maksymalnie 17 grudnia chcemy zamknąć całkowicie to skrzyżowanie i wykonać pełne włączenie nowo projektowanej drogi do ulicy Chrzanowskiego. W tym momencie trwa przebudowa całego skrzyżowania. Wszystkie te wyspy, które do tej pory funkcjonowały, zostaną rozebrane przez wykonawcę. Pojawiają się nowe wyspy rozdzielające pasy drogowe z włączeniem się do ulicy Chrzanowskiego z nową drogą – wyjaśnia Artur Majcher, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta. Dodaje, że takie zmiany pozwolą uniknąć uciążliwych objazdów po sąsiednich ulicach. Wpłynie także znacząco na skrócenie czasu przebudowy – podkreśla naczelnik Majcher.
– To jest komfort zarówno dla wykonawcy, jak i użytkowników drogi. Staramy się tutaj zrobić wszystko, aby mieszkańcy nie mieli utrudnień. Sygnalizacja świetlna wprowadza nam możliwość takiego płynnego regulowania ruchem – dodaje.

Przypomnijmy, że budowa nowego łącznika jest jedną z największych inwestycji drogowych prowadzonych obecnie w Ostrowcu Św. Jej koszt to kwota około 16 milionów złotych. – Nowa droga będzie miała strategiczne znaczenie dla miasta, ponieważ odciąży ruch na ulicy Kilińskiego, a także bezpośrednio połączy największe ostrowieckie osiedla z Targowiskiem Miejskim – podkreśla naczelnik Majcher.
Wykonawcą zadania jest firma Budromost Starachowice.

Podziel się

Ważne wydarzenia