Rekordowa liczba uczniów wzięła udział w olimpiadzie o ubezpieczeniach społecznych

żródło: pixabay.com

Prawie tysiąc uczniów z 25 szkół z województwa świętokrzyskiego wzięło udział w pierwszym etapie Olimpiady ZUS o ubezpieczeniach społecznych 'Warto wiedzieć więcej’.

– Uczniowie już po raz ósmy rozwiązywali test składający się z 20 pytań dotyczących wiedzy trudnej, ale potrzebnej już w dorosłym życiu – mówi Paweł Szkalej, rzecznik prasowy świętokrzyskiego oddziału ZUS. – Olimpiada podzielona jest na trzy etapy. Pierwszy szkolny, tam uczniowie rozwiązują testy. W etapie drugim nieco trudniejsze testy rozwiązuje już drużyna. Najlepsza drużyna z województwa będzie reprezentować nasz region na etapie centralnym w Warszawie. W konkursie biorą udział uczniowie szkół średnich – dodaje.

Lista zakwalifikowanych zespołów do drugiego etapu ogłoszona zostanie przez ZUS w ciągu najbliższych 3 tygodni. – Do 17 grudnia zostanie opublikowana informacja, które szkoły i jacy uczniowie przeszli do drugiego etapu. Etap wojewódzki odbędzie się już 11 stycznia przyszłego roku formie online. Uczniowie będą wtedy odpowiadać na pytania w trzyosobowych zespołach. Teraz trwa weryfikacja, bo w wielu szkołach będą również dogrywki – tłumaczy rzecznik Szkalej.

Na zwycięzców czekają indeksy na studia, dodatkowe punkty przy rekrutacji na prestiżowe kierunki oraz cenne nagrody rzeczowe, m.in. laptopy, tablety czy zestawy multimedialne. Ponadto finaliści olimpiady są zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego na technika ekonomistę i technika rachunkowości.

Warto dodać, że w siedmiu poprzednich edycjach etap wojewódzki pięciokrotnie wygrała młodzież z Włoszczowy, a dwa razy najlepsi byli uczniowie ze Starachowic. W roku 2017 to właśnie uczniowie ze Starachowic byli najlepsi w kraju – wygrali etap Centralny.

Przypomnijmy, że 'Lekcje z ZUS” to projekt edukacyjny skierowany do szkół średnich. Składa się z czterech lekcji o zasiłkach, emeryturach, rentach, ubezpieczeniach i prowadzeniu własnej firmy.

/paw/

Ważne wydarzenia