Most w Brzóstowej doczeka się remontu

źródło zdjęcia: Gmina Ćmielów

Gmina Ćmielów pozyskała środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na odbudowę mostu w miejscowości Brzóstowa. Kwota dofinansowania to blisko milion złotych.

– Projekt już odpowiednio wcześniej był sporządzony, czekał tylko na właściwy moment i oczywiście te środki pozyskałam, które trafią teraz na konto budżetu – mówi burmistrz Joanna Suska i dodaje, że obiekt wymagał pilnego remontu, a jego znaczenie komunikacyjne dla gminy jest bardzo duże.
– W tej chwili jest stan jest bardzo nieciekawy, wręcz niebezpieczny, bo osuwają się filary. Jest ważnym traktem komunikacyjnym, bo wchodzi w skład takiej „awaryjnej” drogi w przypadku gdyby nie było dostępności drogi głównej – tłumaczy.
Początkowo kosztorys remontu opiewał na kwotę około 840 tysięcy złotych, jednak po ostatniej aktualizacji prace kosztować mogą nawet około miliona 200 tysięcy. To oznacza, że samorząd będzie musiał dołożyć minimum 200 tysięcy złotych ze środków własnych.
Obecnie gmina szykuje się do ogłoszenia przetargu na wykonanie tej inwestycji, a po nim będzie znana ostateczna kwota, jaka będzie potrzebna.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia