Wiemy kto od nowego roku będzie świadczyć nieodpłatną pomoc prawną na terenie powiatu

Od stycznia punkty nieodpłatnej pomocy prawnej oraz poradnictwa obywatelskiego na terenie gmin powiatu ostrowieckiego nadal prowadzić będzie stowarzyszenie Sursum Corda z Nowego Sącza. Starostwo Powiatowe dokonało właśnie wyboru ofert.

Stowarzyszenie za usługę weźmie 128 tysięcy złotych. – Z nieodpłatnej pomocy prawnej może skorzystać każda osoba, której nie stać na poniesienie kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Podobnie jest z nieodpłatnym poradnictwem obywatelskim.Nieodpłatna pomoc prawna obejmuje poinformowanie oraz uprawnieniach interesanta, wskazanie sposobu rozwiązania problemu prawnego, przygotowanie projektu pisma w tych sprawach, a także sporządzenie projektu pisma o zwolnienie z kosztów sądowych. Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie obejmuje z kolei porady dla osób zadłużonych z zakresu spraw mieszkaniowych oraz zabezpieczenia społecznego. Polega to na takim wsparciu w samodzielnym rozwiązaniu problemu – informuje Beata Kobiałka z Wydziału Organizacyjno-Prawnego starostwa powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Stowarzyszenie, jak dotąd, będzie prowadzić od nowego roku punkty nieodpłatnej pomocy prawnej w budynku starostwa powiatowego oraz w Bałtowie, Ćmielowie, Kunowie i Waśniowie. W starostwie dodatkowo funkcjonuje punkt świadczenia poradnictwa obywatelskiego, a na zasadzie porozumienia z izbami radcowskimi i adwokackimi także jeszcze dwa dodatkowe punkty. W tym roku, do końca października udzieliły pomocy 1500 osobom. – Punkty te pracują codziennie, teraz w formie hybrydowej. Żeby uzyskać pomoc należy się skontaktować telefonicznie i tam zostanie wskazane miejsce i dzień wizyty – dodaje Beata Kobiałka.
Numer telefonu pod którym można umawiać wyniki nieodpłatnej pomocy prawnej to 664 990 364.

/mag/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia