Burmistrz Ćmielowa Joanna Suska wolna od zarzutu rzekomego przyjęcia łapówki

Prokuratura Rejonowa w Sandomierzu umorzyła dochodzenie w sprawie rzekomego przyjęcia przez Joannę Suskę, burmistrz Ćmielowa korzyści majątkowej w wysokości 5 tysięcy złotych w zamian za zatrudnienie na stanowisku kierownika Samorządowego Zakładu Wodociągów i Gospodarki Komunalnej.

Śledczy badali też kolejny wątek doniesienia, dotyczący tego, czy burmistrz przekroczyła swoje uprawnienia, wyrażając zgodę na nawadnianie boiska MKS w Ćmielowie bez wprowadzenia ewidencji zużycia i kosztów wody.
– Po rocznym postępowaniu wyjaśniającym, gdzie występowałam w charakterze świadka, który zeznawał w słusznej sprawie, kosztem, kosztem emocji, prokuratura wydała postanowienie o umorzeniu śledztwa z wyjaśnieniem, że czynu nie popełniono – podkreśla burmistrz Suska.
Dodaje, że takie postanowienie prokuratury tylko dowodzi, że próbowano ją bezpodstawnie oczernić dlatego postanowiła teraz sama podjąć kroki prawne.
Przypomnijmy, że na stanowisko kierownika Samorządowego Zakładu Wodociągów i Gospodarki Komunalnej ogłoszony był konkurs, jedynym kandydatem był Wojciech Stachurski, były radny i były kontrkandydat Joanny Suski na burmistrza.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia