Znamy pierwszych finalistów z Ostrowca Festiwalu Scena dla Ciebie

Zofia Pacholczak w kategorii soliści w wieku 16-19 lat oraz Martyna Cieśla w kategorii 12-15 lat otrzymały nominacje do udziału w finale Festiwalu Scena dla Ciebie, jaki już po raz 23 organizuje Dom Kultury 'Zameczek’.

Przesłuchania eliminacyjne po raz pierwszy zostały przeprowadzone w Ostrowcu. Wokaliści stanęli dziś na scenie sali wielofunkcyjnej Ostrowieckiego Browaru Kultury i zachwycili jurorów. – Coraz więcej młodzieży śpiewa bardzo dobrze, ponieważ mają szeroki dostęp do różnego rodzaju mediów i nauczycieli, którzy potrafią szkolić, więc było nam naprawdę trudno wybrać najlepszych – mówi Andrzej Wolski, muzyk, kompozytor i nauczyciel śpiewu w Domu Kultury Zameczek oraz przewodniczący jury.

Uczestników oceniała m.in. aktorka, Katarzyna Zielińska. – Dla mnie najważniejsza była interpretacja i o nią walczyłam podczas obrad – zaznacza. – W piosence nie jest ważne tylko to, żeby poprawnie, warsztatowo coś wyśpiewać. Trzeba czuć i wiedzieć do kogo i po co się śpiewa. Sama linia melodyczna, nawet gdy jest przepięknie wyśpiewana, nie zachwyci, gdy brakuje człowieka w tym wykonaniu i mieliśmy różne zdania podczas obrad, ale uważam, że osiągnęliśmy najlepszy kompromis – dodaje.

Oprócz pewnych udziału w finale Festiwalu 'Scena dla Ciebie’ Zofii Pacholczak i Martyny Cieśli szansę mają wciąż jeszcze Maria Kosiarz i Gabriela Papaj oraz Julia Jarzębak i Aleksandra Cieślik. – Zobaczymy jak przebiegną eliminacje, które będziemy mieć w piątek, sobotę i niedzielę w Kielcach i wtedy poznamy już wszystkich finalistów – wyjaśnia przewodniczący jury Andrzej Wolski.
W kieleckich eliminacjach rywalizować o finał będą także małe formy wokalne i zespoły wokalno-instrumentalne, a finałowe zmagania zaplanowano na 16 grudnia. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Feel.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia