Oświetlenie na Pułankach nie działa przez awarię. Administracja usuwa ją od miesiąca

fot. pixabay.com

Od kilku miesięcy nie działają latarnie w centrum osiedla Pułanki przy blokach nr 7 i 8 oraz przedszkolu nr 16. Z pytaniem co się dzieje i prośbą o interwencję zadzwoniła do nas słuchaczka Radia Ostrowiec.

– Dzień jest coraz krótszy i oświetlenie tego miejsca jest ważne dla bezpieczeństwa i komfortu poruszania się. To istotny na osiedlu ciąg komunikacyjny – wyjaśniała.
Problem, jak się okazuje, jest dobrze znany zarządcy terenu. Grzegorz Szczepanowski, kierownik osiedla Pułanki w Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej mówi, że już od miesiąca borykają się z awarią. – Te lampy faktycznie nie świeciły. Wymieniliśmy 60 metrów przewodów i 3 lampy i to pomogło tylko na chwilę, bo z nieznanych przyczyn ponownie zaczęło wybijać bezpiecznik. Męczymy się z tym już miesiąc czasu i raz jest tak, że lampy świecą, po czym znów przestają – wyjaśnia.
Wczoraj po 16. lampy włączyły się na noc, ale pracownicy spodziewają się kolejnej usterki. – Nie udało nam się zlokalizować przyczyny awarii – wyjaśnia kierownik Szczepanowski, ale zapewnia, że problem w końcu rozwiążą.  Dziś, jak dodaje, wymienili kolejną lampę, a w środę zamierzają wymienić następny odcinek przewodów.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia