Jutro decyzja KIO w sprawie odwołania firmy Fart na wynik przetargu na wywóz śmieci

10. listopada Krajowa Izba Odwoławcza rozpatrywała sprawę odwołania od wyników przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów w Ostrowcu Świętokrzyskim jakie złożyło konsorcjum Fart. Wyniki rozstrzygnięcia będą znane jutro.

Przypomnijmy, że przetarg ogłoszony przez miasto wygrała spółka Remondis, która złożyła ofertę niższą o niespełna 28 tysięcy złotych.
Umowa z kieleckim Fartem obowiązuje tylko do końca roku. Jeżeli Krajowa Izba Odwoławcza oddali odwołanie firmy Fart, to samorząd będzie mógł podpisać z umowę z Remondisem i ta od stycznia przejmie odbiór odpadów w mieście.
KIO może jednak uznać odwołanie Farta za zasadne i nakazać gminie wykonanie konkretnych czynności, na przykład dokonania powtórnej oceny ofert. W przypadku gdyby miasto nie zdążyło z tym przed końcem roku, to będzie musiało szukać rozwiązania tymczasowego, żeby zapewnić mieszkańcom odbiór odpadów. – Pozostanie nam albo ogłoszenie postępowania przetargowego do miesiąca czasu, żeby nie przekroczyć progów unijnych, albo procedura wyboru z wolnej ręki i podpisanie umowy z dotychczasowym wykonawcą – wyjaśnia wiceprezydent Dominik Smoliński.
Wyniki rozstrzygnięcia Krajowej Izby Odwoławczej w tej sprawie mamy poznać przed południem.

/mag/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia