Przede wszystkim chcemy wiedzieć, co dzieje się tu, gdzie mieszkamy i żyjemy

Radio Ostrowiec to najchętniej wybierana stacja radiowa w powiecie ostrowieckim. Dzienny zasięg naszej rozgłośni wynosi dokładnie 23,2%

To wyniki słuchalności obejmujące okres 12 miesięcy od sierpnia ubiegłego roku do lipca obecnego. Jak słyszymy od samorządowców z naszego powiatu, taki wynik mówi, jak ważna jest misja lokalnych mediów.
– Rola lokalnego radia jest duża. Ono dociera z informacją o tym, co się wokół nas dzieje bardzo szybko. Nie wymaga dodatkowego angażowania, wystarczy je po prostu włączyć. My również, samorządowcy, za państwa pośrednictwem możemy przekazywać ważne wiadomości mieszkańcom całego powiatu. I dlatego słuchamy radia lokalnego – podkreśla Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki.
Radio Ostrowiec rozpoczęło nadawanie 5 czerwca 2017 roku, a nadajemy na fali 95,2 FM. Koncesja stacji obejmuje powiat ostrowiecki, częściowo opatowski i lipski, ale słychać nas znacznie dalej. Mamy też grono wiernych słuchaczy w Polsce i za granicą, którzy mogą słuchać nas on-line poprzez stronę internetową radioostrowiec.pl.
/bart/

Ważne wydarzenia