Trwa policyjna akcja 'Znicz”. Na drogach w powiecie przeważnie bezpiecznie

Trwa policyjna akcja 'Znicz”. Jeszcze do końca dnia należy się podziewać wzmożonych kontroli.

Od piątku na drogach powiatu ostrowieckiego doszło do 17 kolizji, w tym do dachowania pojazdu w miejscowości Krzczonowice w gminie Ćmielów. – Do zdarzenia doszło w sobotę przed 5 rano, a za kierownicą siedział nietrzeźwy 23-letni mieszkaniec gminy Ćmielów  – informuje Ewelina Wrzesień, oficer prasowy ostrowieckiej policji. – Mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków na drodze, wjechał na pobocze, a następnie jego auto dachowało. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Z urazem ręki został zabrany przez załogę pogotowia do szpitala – dodaje.
Policjanci dzień wcześniej zatrzymali do kontroli przy ulicy Siennieńskiej w Ostrowcu kierującego samochodem marki Ford za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych. Okazało się, że 32-letni mieszkaniec Ostrowca także był nietrzeźwy. Miał ponad pół promila alkoholu w organizmie, próbował się oddalić, miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i był poszukiwany do odbycia 6ciu miesięcy kary za kradzież.
Jako trzeci w ręce policjantów wpadł 26-letni mieszkaniec gminy Ćmielów, który znacznie przekroczył prędkość. Miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Każdy z nich stanie teraz przed sądem.

/mag/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia