Duży market spożywczo-przemysłowy powstanie przy kościele w Szewnie

W Szewnie powstanie duży market spożywczo – przemysłowy. Do urzędu gminy w Bodzechowie wpłynął wniosek o wydanie warunków zabudowy, dotyczących terenu między placem przy kościele św. Mikołaja, ośrodkiem zdrowia, a drogą wojewódzką 751 Kielce – Ostrowiec

– Te warunki zostały wydane, obiekt będzie parterowy, ma mieć do 200 metrów kwadratowych powierzchni sprzedażowej – informuje Jarosław Kawiński, kierownik referatu techniczno – inwestycyjnego Urzędu Gminy w Bodzechowie.
Dodaje, że wydając warunki starali się zadbać o to, by nowy obiekt nie zasłonił całkowicie wpisanego do rejestru zabytków zespołu kościoła parafialnego św. Mikołaja wraz z otoczeniem, a usytuowanego na niewielkim wzgórzu. – Ustaliliśmy, że inwestor odsunie się z linią zabudowy w głąb działki żeby stworzyć szersze pole widokowe na już wyremontowany plac księdza infułata Marcina Popiela i kościół, który stanowi główną oś widokową – tłumaczy kierownik Kawiński.
Inwestor przyjął sugestie urzędników.
– Nie chce przysłaniać wzgórza wręcz chce jeszcze wybrać ziemię z nasypu tak, by market usadowiony był jak najniżej – mówi kierownik Kawiński i dodaje, że dodatkowo, by nie tracić walorów widokowych wzgórza kościelnego od strony ronda został zaplanowany parking.
Wstępnie wjazd do marketu ma być możliwy z dwóch stron, zarówno z drogi wojewódzkiej oraz z drogi prowadzącej do ośrodka zdrowia.
Na razie nie wiadomo, jakiej sieci market powstanie w tym miejscu.
/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia