Działacze Platformy Obywatelskiej w powiecie wybrali nowe władze

fot. FB/Platforma Obywatelska Powiat Ostrowiecki

W sobotę działacze Platformy Obywatelskiej wybierali nowe władze swojej organizacji od przewodniczących struktur powiatowych, członków rad powiatów i delegatów przez szefów regionów do przewodniczącego całej partii.

Jedynym kandydatem na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej był Donald Tusk, dziś już z silnym mandatem, bo z poparciem przekraczającym 97 proc. W Ostrowcu Świętokrzyskim frekwencja przekroczyła 82 procent, a Donald Tusk otrzymał 100 procent głosów na tak.
Na Eligiusza Micha, który był jedynym kandydatem na przewodniczącego partii w powiecie ostrowieckim, swój głos oddało 94 proc. głosujących. Takie samo poparcie uzyskał w Ostrowcu Artur Gierada, jedyny kandydat na szefa regionu. Działacze PO na delegatów wskazali Magdalenę Leśniak i Jolantę Madioury. Wybrali też dwudziestoosobową Radę Powiatu PO. – Ta rada zbierze się teraz na swoim posiedzeniu i wybierze Zarząd Powiatu Ostrowieckiego PO. Te wybory muszą się odbyć do 8 listopada – mówi powtórnie wybrany przewodniczącym PO w powiecie ostrowieckim Eligiusz Mich.
Po zmianach w statucie partii szersze kompetencje będzie mieć poszerzone, złożone z aż 10ciu wiceprzewodniczących prezydium partii. Fakty TVN podały, że w tym gronie znajdzie się posłanka z województwa świętokrzyskiego Marzena Okła-Drewnowicz.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia