Nietoperz bohaterem najbliższych warsztatów na Krzemionkach

W Chinach są symbolem szczęścia i ich obecność w domach jest pożądana. W Polsce nietoperze owiane są złą sławą. Odczarować ją spróbują pracownicy Muzeum Archeologicznego w Krzemionkach. W najbliższą sobotę odbędą się tam zajęcia pod tytułem 'Dobranoc Panie Nietoperzu’.

– Mam nadzieję, że uda nam się wspólnie tego nietoperza obłaskawić i dowiedzieć się o nich więcej, bo są to bardzo pożyteczne ssaki. Zjadają na przykład mnóstwo owadów, całe zastępy znienawidzonych komarów, ale także owady, które są szkodnikami dla drzew – mówi Beata Celebańska z muzeum.
Impulsem do organizacji takich lekcji był powrót nietoperzy do krzemionkowskich kopalni. Przez ostatnie dwa lata, z powodu remontu, ich tam nie było. – Nietoperze pojawiają się już u nas. Co prawda w niewielkich ilościach, ale są i czasem latają turystom nad głowami – przyznaje Beata Celebańska.
Warsztaty są skierowane zwłaszcza do młodszych odbiorców. Towarzyszyć im będą warsztaty plastyczne. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego należy zgłosić wcześniej swój udział w spotkaniu pod numerem telefonu 41 260 55 50, 669 970 499 lub poprzez maila wysłanego na adres sekretariat@krzemionki.info.  Koszt udziału w warsztatach to 10 złotych.

/mag/

 

Podziel się

Ważne wydarzenia