Trwa Ogólnopolski Tydzień Kariery

Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu włącza się w organizację Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. W tym roku przebiega on pod hasłem 'Wyprawa na 3K’ – kariera, kompetencje, kreatywność”.

– Pomysłodawcą i głównym organizatorem tej inicjatywy jest Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP. Odbywa się on cyklicznie od 2009 roku i nasz urząd także co roku włącza się w to przedsięwzięcie. Jest ono skierowane zarówno do uczniów, osób dorosłych, zarejestrowanych osób bezrobotnych i wpisuje się w takie założenie całożyciowego poradnictwa zawodowego – mówi Anna Bugajska, doradca zawodowy Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu.
W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery od dziś do niedzieli organizowane w Ostrowcu będą spotkania, warsztaty i wykłady poświęcone planowaniu kariery zawodowej. Z indywidualnych porad i konsultacji skorzystają zarejestrowani w urzędzie bezrobotni. Grupy uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i tegoroczni maturzyści z III Liceum Ogólnokształcącego imienia Władysława Broniewskiego wezmą udział w warsztatach. Rozstrzygnięty zostanie także Konkurs wiedzy o rynku pracy dla uczniów szkół zawodowych.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia