Eligiusz Mich jedynym kandydatem na szefa PO w powiecie ostrowieckim

Platforma Obywatelska wybiera przewodniczących wszystkich szczebli. 23 października, w drodze głosowania, wybierani będą przewodniczący struktur powiatowych, wojewódzkich i szczebla centralnego.

Czas na zgłaszanie kandydatur już upłynął. Jedynym kandydatem na szefa krajowego jest Donald Tusk, w regionie kandyduje jedynie dotychczasowy przewodniczący Artur Gierada, a w powiecie ostrowieckim Eligiusz Mich, obecnie komisarz. – Platforma w Ostrowcu ma być silna, ma wrócić do korzeni, do tego, co było, gdy była silna i popularna, gdy współrządziła miastem i powiatem – mówi Eligiusz Mich.
Jako pierwsze odbywają się wybory w kołach. Jutro o 18.00 odbędą się wybory przewodniczącego koła Platformy w Ostrowcu i niemal pewne jest, że wygra je Eligiusz Mich. Jolanta Madioury została już wybrana przewodniczącą koła międzygminnego w Ćmielowie. – Byłam jedynym kandydatem. Cieszę się z wyniku. Jesteśmy aktywni, musimy być aktywni, nie możemy zostać bierni wobec tego, co się dzieje w kraju i trzeba działać – mówi. Zapowiada, że po wyborach szefa Rady Powiatu Platformy Obywatelskiej będzie się ubiegać o miejsce w zarządzie na szczeblu powiatowym. Te organy mają się ukonstytuować w drodze wewnętrznych wyborów do 8 listopada.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia