Ważne skrzyżowanie na ulicy Mickiewicza doczeka się przebudowy

Skrzyżowanie ulicy Mickiewicza i prywatnej drogi prowadzącej do Galerii Ostrowiec zostanie przebudowane.

Jak tłumaczy Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu w ostrowieckim starostwie, modernizacja realizowana będzie ze środków prywatnego inwestora, a jej koszt to ponad 350 tysięcy złotych. Ten sam inwestor realizuje pomiędzy galerią a stacją paliw budowę obiektu gastronomicznego i lokalu handlowo-usługowego.
-Budowa drogi przede wszystkim umożliwi skręcanie w lewo do nowo wybudowanego obiektu kierowcom poruszającym się od strony ulicy Żabiej oraz usprawni ruch w obrębie całego skrzyżowania. W ramach zadania zostanie przebudowana wyspa dzieląca z wykonaniem wspomnianego lewoskrętu, zostanie wymieniona nawierzchnia – tłumaczy naczelnik Mroczek i dodaje, że w ramach inwestycji zostanie również przebudowana kanalizacja deszczowa oraz nowe oznakowanie poziome i pionowe, które będzie dostosowane do zmienionej organizacji ruchu.
Modernizacja przeprowadzona ma zostać jeszcze w tym roku, bo – jak ustaliło Radio Ostrowiec – jeszcze przed świętami ma zostać uruchomiona tam restauracja KFC.
Jak również nieoficjalnie ustaliliśmy, obok lokalu gastronomicznego powstanie sklep sieci Biedronka. Od wielu miesięcy mówi się, że ma zostać tam przeniesiony sklep ze skrzyżowania ulic Mickiewicza i Sienkiewicza, jednak prawdopodobnie nie stanie się jeszcze w tym roku.

/bart/

Ważne wydarzenia