Różnorodna Doroczna Wystawa Fotoklubu. Tłumy na wernisażu

fot. Lech Pustuła

To była już XVII Doroczna Wystawa Fotoklubu Galeria MCK, czyli siedemnasta największa i najważniejsza w roku wystawa w ostrowieckiej Galerii Fotografii. Wernisaż odbył się w miniony piątek w Galerii Fotografii w Ostrowieckim Browarze Kultury.

– Działalność ostrowieckiego fotoklubu sięga już daleko za granice Ostrowca, a nawet za granice naszego województwa. Na tej wystawie pokazywane są pasje fotografików, ich zainteresowania, dzięki czemu ta fotografia zawsze będzie mieć wiele tematów i wystawa nigdy nam się nie znudzi, a fotoklub będzie się stale rozwijał – mówił na wernisażu Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim.

– Wystawa Doroczna jest i powinna być różnorodna. Ona pokazuje to, co każdy z członków klubu robi sam, indywidualnie, bo każdy przez swoje prace prezentuje własne subiektywne postrzeganie świata. Wartość tek wystawy polega właśnie na tej różnorodności – zauważa Mirosław Radomski, prezes Fotoklubu Galeria MCK.

Swoje prace na wystawie zaprezentowało 34 artystów, w tym dwie debiutantki. 17 osób jest zrzeszonych w Związku Polskich Artystów Fotografików.

Fotoklub powstał w 2003 roku z inicjatywy Andrzeja Łady, który funkcję prezesa łączył z funkcją kustosza galerii i sprawował do czasu przejścia na emeryturę w ubiegłym roku.

Wystawie, która pokazuje dorobek ostatniego roku zrzeszonych w klubie fotografików – jak zawsze – towarzyszy wydany katalog okolicznościowy. Wernisaż przyciągnął do Galerii Fotografii tłumy miłośników sztuki fotografii.

/mag/

Ważne wydarzenia