Mieszkańcy Śliskiej 16 w końcu doczekają się termomodernizacji

Mieszkańcy bloku przy ulicy Śliskiej 16 w Ostrowcu doczekają się termomodernizacji budynku, który jest w bardzo złym stanie technicznym.

Jak informuje Andrzej Chejzdral, prezes spółdzielni Hutnik zakres prac jest duży. – Stara elewacja zostanie zerwana, bo nie spełnia wymogów termoizolacji. Położona zostanie nowa. Dach także zostanie odnowiony, tak by zachować parametry z audytu – mówi i dodaje, że odświeżone zostaną klatki schodowe, położone nowe płytki oraz wyremontowane balkony. Prace remontowe rozpoczną się jeszcze w tym roku i zakończą w połowie przyszłego roku (czerwiec 2022). Koszt modernizacji tego budynku wyniesie około jednego miliona złotych.
Prezes Chejzdral zaznacza, że trwające prace termomodernizacyjne w spółdzielni to wierzchołek góry lodowej. – Do tej pory w ciągu dwóch lat udało się do ocieplić generalnie 12 budynków. Na remonty musimy wydać jeszcze około 35 milionów złotych, jeśli chcemy wydatkować kwoty z naszego wewnętrznego funduszu spółdzielni zabranego przez członków i środków zewnętrznych. Oprócz termomodernizacji musimy naprawić także dachy, których w tym roku zrobiliśmy na poziomie około 95 proc. – podkreśla prezes Hutnika.

Warto dodać, że w utworzonym planie remontowym ujęte zostały m.in. bloki z Ludwikowa, ulicy Jasnej oraz ulicy Śliskiej 12. Trwają także rozmowy z gminą, aby ta pomogła pozyskać środki na remont osiedla Hutniczego np. w ramach rewitalizacji.

/paw/

Ważne wydarzenia