WSBiP organizuje wykłady i warsztaty poświęcone winiarstwu i piwowarstwu

Pierwszym Ostrowieckim Festiwalem Kultury Winiarskiej i Piwnej Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości rozpoczyna obchody jubileuszu 25-lecia istnienia.

Wydarzenie, którego współorganizatorem jest Wydział Winiarstwa Międzynarodowego Uniwersytetu Kaukaskiego w Tibilisi odbędzie się 2 października w godzinach 14-17 w siedzibie WSBiP.
– Festiwal będzie składał się z warsztatów i wykładów oraz degustacji wyrobów takich jak sery czy wina. Impreza oczywiście ma charakter otwarty i zapraszamy wszystkich zainteresowanych – mówi Justyna Osuch, dyrektor działu dydaktycznego uczelni.
Wykłady poświęcone będą między innymi historii winiarstwa na Ziemi Świętokrzyskiej. Na warsztatach z kolei będzie można się dowiedzieć o tym, jak wyprodukować piwo. Próbować będzie można regionalne trunki, a także na przykład sery.
– Główne obchody jubileuszu uczelni będą podczas inauguracji, czyli 9 października. Będzie to bardziej uroczysta niż zwykle inauguracja roku akademickiego i odbędzie się w Ostrowieckim Browarze Kultury. Bardzo ważnym punktem uroczystości będzie przekazanie sztandaru dla naszej uczelni od prezydenta miasta – tłumaczy Justyna Osuch.
Wykład inauguracyjny wygłosi profesor Henryk Skarżyński.
– Jest to wybitny lekarz, otolaryngolog, foniatra, dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Centrum Światowego Słuchu w Kajetanach. Myślę, że będzie to niezwykle interesujący wykład człowieka, który jest pasjonatem w swojej dziedzinie, związany z medycyną, a jak wiemy WSBiP w ostatnim czasie rozwija kierunki medyczny – mówi Justyna Osuch.

Kilka dni wcześniej, 5 października uczelnia zorganizuje jeszcze jeden otwarty dla mieszkańców wykład naukowy pt. ’ Afganistan. Terroryzm i polityka amerykańska na bliskim i środkowym wschodzie’. Wygłosi go Honorowy Profesor WSBiP, Ekspert NATO Vakhtang Maisaia.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia