Maciej Spurek zostanie prezesem ostrowieckiej SM Hutnik

Maciej Spurek, z wykształcenia prawnik, kierownik działu lokalowego w ostrowieckim ZUM-ie wybrany przez komisję konkursową na nowego prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Hutnik w Ostrowcu.

Komisja konkursowa z kandydatem spotkała się w miniony piątek 24 września i po rozmowie podjęła decyzję w drodze głosowania. – Spośród 7 osób, 5 było za, jedna się wstrzymała a jedna była przeciw – mówi Andrzej Frańczak, za-ca przewodniczącego Rady Nadzorczej spółdzielni Hutnik. Dodaje, że w czwartek odbędzie się posiedzenie Rady Nadzorczej podczas, której podjęta zostanie uchwała powierzająca już formalnie stanowisko prezesa Maciejowi Spurkowi.

Do konkursu – przypomnijmy – stanęło 4ech kandydatów, ale tylko Maciej Spurek został dopuszczony do etapu przesłuchania. To zresztą miało się odbyć dopiero dziś (pn), ale termin został przyspieszony ze względu na choroby i planowane wizyty lekarskie członków komisji – zaznacza Andrzej Frańczak.

Była to trzecia próba wyłonienia prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Hutnik, po tym jak Andrzej Chejzdral zrezygnował ze stanowiska. Dwa poprzednie konkursy nie zostały rozstrzygnięte, mimo zgłoszeń zainteresowanych kandydatów.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia