W Ostrowcu powstanie SOWA, czyli co?

Kilkanaście eksponatów wymyślonych, przetestowanych i wyprodukowanych przez Centrum Nauki Kopernik złoży się na Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, jaka powstanie w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pierwsza SOWA pilotażowo została uruchomiona w Piotrkowie Trybunalskim.

Oglądał ją z bliska Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim podczas wczorajszej uroczystości ogłoszenia listy 32 samorządów i instytucji w całym kraju, które zakwalifikowały się do programu Ministerstwa Edukacji i Nauki. – To eksperymentarium, bo tak można nazwać to miejsce, jest dedykowane najmłodszym, ale także dorośli z zainteresowaniem mogą z niego korzystać. To są urządzenia, które pozwolą doświadczyć wiedzy, zrozumieć jak na przykład powstaje wiatr, albo jak powstaje dźwięk. Będzie można doświadczyć około piętnastu zjawisk. To są innowacyjne urządzenia, bardzo ciekawe, niepowtarzalne także w skali Europy – mówi dyrektor Kowalczyk.
Ostrowiecka SOWA będzie elementem budowanego w remontowanym budynku kina Etiuda Centrum Tradycji Hutnictwa. Zajmie powierzchnię około 100 metrów kwadratowych na trzecim piętrze. Zostanie udostępniona razem z otwarciem modernizowanych wnętrz obiektu przy Alei 3 Maja w trzecim kwartale przyszłego roku.
W województwie Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności utworzone zostaną także w Starachowicach, Końskich i Staszowie.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia