Nastolatka z Brodów potrzebuje pomocy

żródło: Fundacja Auxilia

14-letnia Weronika z Brodów w powiecie kieleckim potrzebuje pomocy. Pod koniec czerwca uderzył w nią samochód. 14-latka została ciężko poszkodowana. Ma złamaną miednicę i dolną część kręgosłupa. Jej rdzeń kręgowy nie został jednak przerwany i jest szansa, że znowu będzie chodzić pod warunkiem, że będzie stale rehabilitowana.

– Lekarze fizjoterapeuci twierdzą, że Weronika ma szansę chodzić, ale potrzebna jest na pewno rehabilitacja przez najbliższy rok albo i dłużej. To wszystko zależy od tego jak jej organizm będzie na te rehabilitację reagował, a jak wiemy są to bardzo duże koszty miesięczne – mówi Tomasz Zawidzki z wrocławskiej Fundacji Auxilia, która prowadzi zbiórkę. Podkreśla, że potrzebne jest około 120 tysięcy złotych, a rodzina nie posiada takich środków. Dodatkowo dom, w którym od lat mieszkają wymaga przebudowy, remontu i dostosowania do potrzeb osoby niepełnosprawnej.
– Weronika potrzebuje teraz pomocy we wszystkich czynnościach higienicznych, które jeszcze do niedawna mogła wykonywać samodzielnie. Aby ułatwić jej funkcjonowanie potrzebne jest poszerzenie drzwi, korytarza, dostosowanie łazienki – jej przebudowa i powiększenie oraz zainstalowanie brodzika z kabiną – dodaje Tomasz Zawidzki.

Pieniądze można wpłacać na konto Fundacji Auxilia albo za pomocą portalu zrzutka.pl. Wystarczy wpisać tytuł zbiórki – 'Miała jechać na wakacje pojechała do szpitala.’
/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia