Imaginarium Tomasza Sętowskiego w Galerii van Rij w Ćmielowie

Kilkadziesiąt dzieł Tomasza Sętowskiego z ostatnich lat jego twórczości zaprezentuje we wrześniu Galeria van Rij w Ćmielowie. Na wystawę Imaginarium złożą się rysunki, obrazy i rzeźby artysty.

– Tomasz Sętowski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych surrealistów w Polsce. Cieszy się też uznaniem za granicami kraju, gdzie również ma rzeszę miłośników swojej twórczości. Jego prace to takie wizualizacje snów i marzeń sennych – mówi Katarzyna Rij, twórczyni galerii i kuratorka wystawy.
Wystawa będzie tworzyć kompleksowy obraz twórczości Sętowskiego, a prace będą pochodzić z jego prywatnych zbiorów, jak również ze zbiorów prywatnych kolekcjonerów. Niektóre będą przeznaczone na sprzedaż. – Prace Tomka cieszą się dużym zainteresowaniem kolekcjonerów. Już teraz mamy zapytania o możliwość kupienia jego dzieł. Tych, którzy chcieliby mieć je w swojej kolekcji zachęcam do kontaktu z naszą galerią przed wernisażem wystawy – dodaje Katarzyna Rij.
Żeby stać się właścicielem pracy artysty trzeba być przygotowanym na znaczny wydatek. Ceny na przykład rzeźb rozpoczynają się od kilkunastu tysięcy złotych.
Wernisaż wystawy Imaginarium we wnętrzach starej malarni porcelany w Ćmielowie odbędzie się 25 września o 17. Będzie można nie tylko spotkać się z twórczością Tomasza Sętowskiego, ale także z nim samym.
Wystawę będzie można oglądać w Galerii van Rij w Ćmielowie do 14 listopada.

/mag/

 

Podziel się

Ważne wydarzenia