Miasto wybrało już najlepszych uczniów, których nagrodzi wysokimi stypendiami

W najbliższy wtorek poznamy dziesięciu stypendystów, których gmina Ostrowiec nagrodzi za osiągnięcia w dziedzinie naukowej, sportowej lub artystycznej kwotą 10 tysięcy złotych. Wyboru, spośród trzydziestu czterech zgłoszeń ze wszystkich szkół podstawowych z Ostrowca, także szkół prywatnych i prowadzonych przez stowarzyszenia, dokonała już komisja konkursowa.

– Najlepsi z najlepszych, których nagradzamy za ich wysiłki i sukcesy, otrzymają telefoniczne zaproszenia do udziału w uroczystości wręczenia stypendiów – ogłosił dziś na antenie Radia Ostrowiec prezydent Jarosław Górczyński. – Dziesięciu uczniów z Ostrowca Świętokrzyskiego, wspólnie z rodzicami, dziadkami i dyrektorami szkół, nauczycielami, dostanie za chwilkę zaproszenia na spotkanie, podczas którego uhonorujemy tych najlepszych i wręczymy każdemu ekstra nagrodę jednorazową w kwocie 10 tysięcy złotych – mówi prezydent.

Stypendia dla najlepszych uczniów szkół podstawowych w takiej wysokości złotych Jarosław Górczyński zapowiedział w ubiegłym roku, gdy gmina spłaciła ostatnie kredyty. – Postanowiliśmy, że podzielimy się z mieszkańcami oszczędnościami z odsetek, których już nie będziemy płacić – wyjaśnia Jarosław Górczyński, zapowiadając, że w kolejnych latach takich stypendiów gmina będzie chciała ufundować więcej.
Wtorkowa uroczystość odbędzie się w Ostrowieckim Browarze Kultury.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia