Trzy nowe wystawy w Biurze Wystaw Artystycznych

10 września w Biurze Wystaw Artystycznych odbędzie się wernisaż aż trzech wystaw. – Każda zabierze nas w inną podróż – mówi Artur Bartkiewicz, kurator wystawy.

– Łączą różne doświadczenia w sztuce współczesnej. Mamy doświadczenia w malarstwie, jak i w post malarstwie. Posiadamy prace graficzne, ale też takie, które wymykają się poza tradycyjną metodę klasyfikacji.  Pojawią się fotografie, które w sposób malarski odbiegają od tej tradycyjnej formy – dodaje.

Autorką pierwszej wystawy pt. 'Pole Widzenia’ jest Ewa Gawlik. Od lat fotografuje, ale jej fotografie dalekie są od ilustracji rzeczywistości. To bardziej nieoczywiste obrazy, które zaskakują, gdy dowiadujemy się, co tak naprawdę było przedmiotem zdjęcia.
Pani Ewa Gawlik, od początku bierze udział w akcji Radia Ostrowiec 'Gwiazdki Moc’. Motyw jednego z jej zdjęć 'Skrzydła motyla’ był symbolem pierwszej akcji i elementem wystroju świetlicy dla małych pacjentów i ich rodzin na oddziale pediatrycznym w ostrowieckim szpitalu, który wyremontowaliśmy i wyposażyliśmy dzięki zbiórce podczas naszej akcji.

Kolejną autorką jest Teresa Ślusarek, która zaprezentuje wystawę pt. 'Relikty’. Tworzy w dziedzinie grafiki, fotografii, rysunku.

Autorem trzeciej wystawy jest Rafał Urbański. Nosi ona tytuł 'Ślad cyfrowy’. Wystawa jest bardzo ciekawa, bo łączy tradycyjną formę z odbiorem cyfrowym. Przydadzą się telefony, bo przez kody QR na nich umieszczone będzie można odczytać jaką ideę przekazuje nam artysta.

Wernisaż wystaw rozpocznie się o godz. 18.

/jul/

Ważne wydarzenia