Pomysłowe ujęcia, doskonała gra światła, humor. Takie były zdjęcia konkursu fotograficznego „Woda”

Piotr Leśniewski został zwycięzcą 5. edycji konkursu fotograficznego Radia Ostrowiec. W tym roku jego tematem przewodnim była woda. O laury walczyło 161 zdjęć nadesłanych przez naszych słuchaczy i czytelników.

Na zakończenie każdego tygodnia wybieraliśmy „Zdjęcie tygodnia” i… nie było to łatwe. Zdarzały się takie tygodnie, że co najmniej 3 zdjęcia zasługiwały na wybór i w redakcji toczyliśmy długą dyskusję przed podjęciem ostatecznej decyzji.

A zdjęcia były bardzo różne. Od romantycznych ujęć morza, przez zabawne zdjęcia ptaków, tryskające wodospady, górskie potoki, zabawy na basenie po odbicia w kałużach i krople wody w artystycznym ujęciu.

– Autorzy nagrodzonych zdjęć z dużym wyczuciem potrafili uchwycić grę światła – mówi Krzysztof Karolczyk, fotoreporter i fotoedytor Gazety Wyborczej, który od początku konkursu pełni rolę naszego eksperta.

– Zdjęcie, które zajęło pierwsze miejsce oprócz wykorzystania tego światła jest świetne kompozycyjnie. Widać, że jest przemyślane, przygotowane, i że jego autor „łapał” chwilę. Pajęczyna, na której zatrzymały się kropelki wody wygląda jak atom. Nie mam wątpliwości, że na konkursach fotografii przyrody miałby także duże szanse na zwycięstwo – podkreśla Krzysztof Karolczyk.

Swoje zdjęcie Piotr Leśniewski zatytułował „Kształt wody”. W nagrodę za zajęcie I miejsca otrzyma rower ufundowany przez spółkę Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Drugą nagrodę zdobył Zbigniew Kubicki za nocne odbicie w kałuży Kolegiaty św. Michała Archanioła zatytułowane „Deszczowa niespodzianka”.

Nagrodą jest hulajnoga elektryczna ufundowana przez Sklep motoryzacyjno – rowerowy RS w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Trzecie miejsce zdobyło zdjęcie Anny Muchy. To ujęcie kobiety z dwójką małych dziewczynek, na które spada deszcz kropel z ogrodowego zraszacza. W opisie autorka podkreśliła „U nas wakacje kojarzą się z wodą, dzieciaki uwielbiają taką ochłodę w upalne dni”. W nagrodę otrzyma komplet walizek podróżnych ufundowanych przez Ośrodek Szkolenia Karfast w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Szczególną nagrodą jest wyróżnienie internautów. Przez 6 dni mogli oddawać głosy na naszej stronie internetowej. Bezapelacyjnie wygrało zdjęcie Piotra Koguta. Zostało zrobione na jeziorze Pomorze w okolicach miejscowości Giby. Autor zatytułował je „Czytając wypływam na jeziora wyobraźni”.

– Kapitalny wybór internautów. To zdjęcie jest z kategorii tych, jakie bardzo lubię. Zawiera dużą dawkę poczucia humoru, ale to też dobry kadr. Jest w nim wszystko i odpowiedź na temat konkursu, i człowiek, i pomysł, i spostrzegawczość. Autorowi bardzo gratuluję – mówi Krzysztof Karolczyk.

W nagrodę za uznanie internautów autor otrzyma saturator z zestawem do gazowania wody, którą ufundowały Miejskie Wodociągi i Kanalizacja.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy!

 

Sponsorami konkursu byli:

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Ostrowcu Świętokrzyskim

Sklep motoryzacyjno – rowerowy RS w Ostrowcu Świętokrzyskim

Ośrodek Szkolenia Karfast w Ostrowcu Świętokrzyskim

Dziękujemy:-)

Podziel się

Ważne wydarzenia