Wręczono medale za długie pożycie małżeńskie

Pięć par obchodziło w sobotę Złote Gody, czyli jubileusze długiego pożycia małżeńskiego. Uroczystość w Urzędzie Stanu Cywilnego w Ostrowcu ze względu na bezpieczeństwo sanitarne została rozłożona na 2 tury. Pierwsza rozpoczęła się o godz. 11:30, zaś druga godzinę później.

Swój jubileusz obchodzili państwo Anna i Tadeusz Deroniowie, którzy są rodowitymi Ostrowczanami, a w minionym roku minęło 50 lat ich małżeństwa. Małżonkowie podzielili się z nami przepisem na udany związek.
– Przede wszystkim miłość, tolerancja i czasem przymrużenie oka. Są wzloty i upadki jak w każdym związku. Najważniejsze, aby żyć w zgodzie i być szczęśliwym z drugą osobą – mówiła pani Anna.

Państwo Deroniowie poznali się przypadkiem na weselu kuzynki w 1968 roku, a trzy lata później stanęli na ślubnym kobiercu. Swoje zawodowe życie związali ze Szczecinem, gdzie mieszkali 50 lat. Na emeryturze wrócili do rodzinnego miasta.

– Myślę, że kompromis pozwala na osiągnięcie takiego sukcesu i warto do ideału dążyć. Są to piękne chwile i przede wszystkim piękne uroczystości, których jest coraz mniej – mówił prezydent Jarosław Górczyński, dodając, że każda rocznica ślubu jest dla małżonków osobistym świętem miłości i oddania.

Prezydent miasta odczytał listy gratulacyjne od prezydenta Andrzeja Dudy, wręczył wszystkim małżonkom medale za długie pożycie małżeńskie oraz szklany grawerton w prezencie od miasta.

/jul/

Ważne wydarzenia