Jesień w Akademii Pełnej Zdrowia

fot.: ostrowiecki.eu

Od czwartku powiat ostrowiecki prowadzi zapisy na zajęcia ogólnousprawniające w ramach jesiennej edycji Akademii Pełnej Zdrowia. Później szereg badań i konsultacji.

– Zajęcia są kierowane dla trzech grup. To osoby, które przebyły zakażenie koronawirusem, a także osoby powyżej 40 roku życia z chorobami cywilizacyjnymi, czyli diabetologicznymi, kardiologicznymi lub osoby z nadwagą i otyłością – mówi Mariusz Łata, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zajęcia będą prowadzone w godzinach popołudniowych i wieczornych we wtorki i czwartki od 7 września w 'Ekonomiku’ na osiedlu Słonecznym. Szczegóły i harmonogram zajęć dostępny jest na stronie internetowej urzędu.
Sesja jesienna Akademii Pełnej Zdrowia obejmie również szereg badań i konsultacji lekarzy różnych specjalności dla dzieci i dorosłych. – Już połowie września będziemy prowadzili zapisy na badania laboratoryjne w kierunku chorób tarczycy. To będzie cały pakiet endokrynologiczny. Pod koniec września będą konsultacje lekarza specjalisty rehabilitacji ruchowej wraz z komputerowym badaniem w kierunku wykrywania wad postawy dla dzieci oraz pakietem ćwiczeń dla dzieci. Będzie dostępny na jesieni również pakiet kardiologiczny, badanie USG Doppler, a także pakiet okulistyczny dla dzieci – zapowiada naczelnik Łata.
Starostwo pod koniec października planuje także przeprowadzić badania USG jamy brzusznej u dzieci w kierunku zmian nowotworowych oraz wad nerek i dróg moczowych. To efekt ogromnego zainteresowania programem finansowanym przez Gminę Ostrowiec, a realizowanym przez Fundację Ronalda McDonalda. Na badania będą mogły być zapisywane dzieci z całego powiatu ostrowieckiego.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia