Kultura zwycięża. Słuchacze Radia Ostrowiec ocalili literackie zbiory laureatów Nagrody Nobla

’Bitwa morska pod literacką banderą i z dynamitem pod pokładem’ zakończona. Literackie zbiory laureatów Nagrody Nobla ocaliła pani Katarzyna Karpińska z Ostrowca, która zajęła pierwsze miejsce w naszej wakacyjnej zabawie.

Jej finał rozegrany został dziś w studiu Radia Ostrowiec. W gronie finalistów znaleźli się też Sebastian Jaguszewski, zdobywca drugiego miejsca i Karolina Pypeć, która zajęła miejsce trzecie.
Od początku sierpnia na naszej antenie graliśmy ze słuchaczami w lekko zmodyfikowaną popularną grę w statki. Dzwonili do radia trafiali w pirackie okręty Antykultury i odpowiadali na pytania dotyczące laureatów literackiej nagrody Nobla, by uratować cenne zbiory literatury. Emocji i dobrej zabawy w finale nie brakowało….

Zwyciężczyni – pani Katarzyna Karpińska w nagrodę otrzymała voucher na weekendowy pobyt w Zakopanem w 'Osadzie na Budzowskim Wierchu’. Swoimi emocjami podzieliła się z nami tuż po zakończonym finale.- Jestem bardzo zadowolona z wygranej, bo przyznam się trochę miałam stres przed tym finałem. Nie wiedziałam jakich pytań mogę się spodziewać, ale udało się i teraz już mogę cieszyć się z wygranej.

Karolina Pypeć i Sebastian Jaguszewski czyli pozostali finaliści w nagrodę otrzymali vouchery o wartości 150 zł na uroczystą kolacje dla dwóch osób do realizowania w restauracji ’ Bałtowski Zapiecek’. – Już samo wejście do finału było dużą satysfakcją i wyróżnieniem, a teraz pójdziemy na fajną kolację i to super sprawa. Gratulujemy zwycięstwa pani Kasi – mówili po rozegranej bitwie.

Autorami 'Bitwy morskiej pod literacką banderą i z dynamitem pod pokładem” byli Grzegorz Marzec, koordynator przewodników Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego, pasjonat historii, muzyki, literatury i szachów oraz Wojciech Marzec, student Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, miłośnik literatury czeskiej, teatru i dramatu europejskiego.
Partnerem wakacyjnej zabawy były: Księgarnie 'Świat Książki’, sponsorem nagrody głównej 'Osada na Budzowskim Wierchu’, a sponsorem nagrody drugiej i trzeciej restauracja 'Bałtowski Zapiecek’.
/marsz/


Ważne wydarzenia