Gwiazdy, pogoda i dobry nastrój, czyli Dni Ostrowca 2021

Wielki tort i koncert Roksany Węgiel – tak rozpoczęły się Dni Ostrowca 2021. Na stadionie KSZO bawiło się kilka tysięcy mieszkańców. W sobotę 28 sierpnia przed ostrowiecka publicznością zaprezentował się Paluch, a wcześniej Roksana Węgiel. W niedzielę zagrała jedna z najsłynniejszych polskich piosenkarek – Kayah.

– Lubię występować tam gdzie jest dobra i pozytywna energia. Liczą się ludzie, dobra  energia i atmosfera. Każdy koncert jest inny i zawsze jest dla mnie wyjątkowy. Mimo, że gram cały czas  tą samą listę, to jednak za każdym razem czuję się inaczej – mówiła popularna Roxie.

Ze względu na sytuację pandemiczną tradycyjnie organizowane w czerwcu Dni Ostrowca zostały przełożone na ostatnie dni wakacji i połączone z ich uroczystym pożegnaniem.
– Poprzedni rok pandemiczny trudno porównywać, ponieważ obowiązywały bardzo mocne obostrzenia. Wiele koncertów zostało odwołanych, nie było dużych masowych imprez, ale dzisiejsza frekwencja pokazuje, że ludzie chcą się spotykać, wychodzić i uczestniczyć w tego typu wydarzeniach – mówi Jarosław Górczyński, prezydent miasta, dodając, że nie spodziewał się, aż tak dużej frekwencji wśród mieszkańców.

Występ Roksany Węgiel poprzedził koncert ostrowieckiej wokalistki Julii Tłuczkiewicz. Gwiazdą w sobotę był też poznański raper Paluch, który również zebrał ogromną rzeszę fanów wśród młodszych mieszkańców Ostrowca. Ostatniego dnia, czyli w niedzielę zagrała jedna z najsłynniejszych polskich piosenkarek – Kayah. Koncert gwiazdy został poprzedzony 'Ostrowieckimi Rozmaitościami Muzycznymi’.

Uczestnicy wydarzenia zapytani, którego wokalisty lub wokalistyki wyczekują najbardziej odpowiadali.
– Odbędzie się występ Roksany Węgiel to przyszliśmy zobaczyć naszą polską gwiazdę. Lubię jej utwory, więc chciałam zobaczyć występ na żywo.
– Znamy wszystkie jej piosenki i obserwujemy jej twórczość przez cały czas – mówiły Kamila i Zuzia, mieszkanki miasta.

Nasze słuchaczki również opowiedziały, że co roku biorą udział w Dniach Ostrowca.
– Wszystko nam się podoba. Każdego roku Dni Ostrowca są zadziwiające, zawsze jest przygotowane coś fajnego. Gdy przychodzimy mamy co robić i świetnie się przy tym bawimy – dodaje Zuzia.

Poza koncertami były przygotowane również atrakcje dla najmłodszych uczestników wydarzenia. Mogli się bawić w strefie 'Ogrodu Zabaw Dziecięcych’, gdzie czekały na nich dmuchane zamki, malowanie twarzy i świetna zabawa. Dodatkowo w niedzielę od godziny 15:00 prezentowały się wszystkie miejskie instytucje.

/jul/

Podziel się

Ważne wydarzenia