Dziś sesja w powiecie. Ucieszą się mieszkańcy ulicy Iłżeckiej

O godzinie 15. w systemie hybrydowym rozpocznie się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Ostrowieckiego. W porządku obrad zmiany w budżecie oraz powierzenie gminie Ostrowiec – zgodnie z podpisaną umową – przebudowy chodnika wzdłuż ulicy Iłżeckiej, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Prusa do skrzyżowania z ulicą Łąkową.

– Kiedyś wpłynął do mnie wniosek podpisany przez 150 mieszkańców w sprawie budowy tego chodnika. Ponieważ powiat ostrowiecki ma podpisaną z gminą Ostrowiec umowę dotyczącą powierzenia zarządzania drogami powiatowymi na ternie Ostrowca, to na tej sesji podejmujemy też uchwałę zmieniającą budżet powiatu. Przekażemy gminie 280 tysięcy złotych i miasto dołoży tyle samo, żeby jeszcze w tym roku wykonać to zadanie – mówi Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki.
Radni będą też głosować nad propozycją zarządu dotyczącą podniesienia opłaty za zakwaterowanie w Bursie Szkolnej. – Jest to podwyżka z 90 złotych miesięcznie do 100 złotych. Koszty utrzymania obiektu poszły bardzo w górę, najbardziej koszty energii elektrycznej, ale także na przykład korzystania z pralni – wyjaśnia starosta Dębniak.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia