Teren wokół Dworca Wschodniego w Starachowicach się zmienia

żródło: starachowice.eu

Trwają prace związane z przebudową i zagospodarowaniem otoczenia dworca w Starachowicach Wschodnich.

Modernizacja terenu wokół dworca zakłada rozbudowę ulicy Kolejowej wraz z przebudową sieci elektroenergetycznej. – To jest inwestycja, na którą czekało wielu mieszkańców Starachowic. Czekali na nią także podróżni, którzy wysiadając z pociągu musieli przejść przez błoto by dostać się do ulicy. Teraz takiego problemu nie będzie. Tworzymy tam zarówno parking z miejscami postojowymi, które będą służyły wszystkim podróżującym ale także wszystkim tym, którzy robią zakupy w rynku lub przy okolicznych uliczkach. Oprócz tego powstaną nowe zatoki autobusowe i dla samochodów, które przyjeżdżają i zabierają pasażerów do różnych miejscowości poza Starachowice – mówi Marek Materek, prezydent Starachowic. Dodaje, że w okolicy powstaną także nowe chodniki, droga rowerowa i parking dla rowerów.
Przypomnijmy, że samorząd od kilku lat starał się uporządkować teren wokół dworca, ale przeszkodą były sprawy związane z własnością terenów przydworcowych.
Koszt inwestycji wynosi ponad 2,5 mln złotych, ale inwestycja finansowana jest w większości ze środków zewnętrznych. – 85 proc. kosztów pokryją fundusze europejskie, natomiast 10 proc. stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Gmina Starachowice pokrywa tylko 5 proc. kosztów całego zadania
– podkreśla prezydent Materek.

Wykonawcą prac jest firma Budromost Starachowice. Prace powinny zakończyć się w połowie października.

/paw/

Ważne wydarzenia