Nowoczesny sprzęt komputerowy trafi do dwóch ostrowieckich placówek

źródło zdjęcia: Pixabay

Dwa ostrowieckie licea – Zespół Szkół Ogólnokształcących przy ulicy Kilińskiego, w których mieści się I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Chreptowicza wzbogacą się o nowy sprzęt informatyczny.

Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim pozyskało ze środków unijnych ponad 400 tysięcy złotych na zakup niezwykle potrzebnego w placówkach sprzętu.
O tym co dokładnie zostanie kupione mówi Mariusz Łata, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Powiatu Ostrowieckiego.
– Zespół Szkół Ogólnokształcących otrzyma 25 komputerów i 3 monitory interaktywne, a II Liceum Ogólnokształcące również 25 laptopów, 4 monitory interaktywne oraz szafę do przechowywania tego sprzętu. Dodatkowym atutem projektu będzie to, że w jego ramach przeprowadzonych zostanie 320 godzin szkoleń zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli – tłumaczy.
Szkolenia o których mówi naczelnik Łata w głównej mierze będą dotyczyć obsługi nowego sprzętu komputerowego i wykorzystania technologii informacyjnych w procesie nauczania i stosowania nowoczesnych narzędzi edukacyjnych.
Mariusz Łata tłumaczy, że potrzeb w ostrowieckich placówkach jest wiele, a samorząd sukcesywnie stara się uzupełniać sprzęt komputerowy.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia