Dożynki w gminie Ćmielów

Dożynki w tradycyjnej formie organizuje w tym roku gmina Ćmielów. W ubiegłym, w związku z koniecznością zachowania obostrzeń sanitarnych w ramach dożynek odbył się tylko korowód uczniów i samorządowców przez miasto.

– Wykorzystujemy czas letni w pełni. Pracujemy teraz pełną parą po to, aby zaoferować jak najwięcej możliwości integracyjnych mieszkańcom – mówi burmistrz Joanna Suska.

Ćmielowskie dożynki odbędą się w najbliższą niedzielę 22 sierpnia. Rozpocznie je podziękowanie za plony podczas mszy świętej w intencji rolników w kościele parafialnym w Ćmielowie o godz. 14. Potem o 15.30 zaplanowano część oficjalną z całym dożynkowym ceremoniałem.

O godz. 17 wystąpi kabaret 'Na żarty’, a potem rozstrzygnięty zostanie konkurs na ćmielowską zupę.
– Wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich organizujemy takie lokalne przedsięwzięcia. Ten konkurs na pewno będzie bardzo smakowity, panie przygotują wyjątkowe specjały – zapowiada burmistrz Ćmielowa. I zachęca, by w tym dniu przyjechać do Ćmielowa.

Dla mieszkańców o godz. 19 wystąpi zespół Zbóje, a od 20.30 rozpocznie się zabawa taneczna pod gołym niebem, czyli na stadionie leśnym w Ćmielowie.

/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia