„Wakacje Offline” na Gutwinie

Na szereg atrakcji mogli liczyć mieszkańcy miasta, którzy postanowili wybrać się w niedzielę na Ostrowiecki Dzień Sportu zorganizowany na Gutwinie przez ostrowieckie organizacje pozarządowe. Impreza była finałem akcji „Wakacje Offline”, w ramach której pozyskały one grant w wysokości 90 tys. zł. na bezpłatne zajęcia w czasie wakacji.


Od godziny 15 na Gutwinie przy muszli koncertowej na uczestników pikniku czekało szereg atrakcji.

– Zebrało się 10 organizacji pozarządowych, przede wszystkim te, które realizują zajęcia sportowe, takie jak siatkówka, piłka nożna, biegi.  Poza sportem są również dyscypliny związane z rozwijaniem umysłu, czyli puzzle i szachy – mówił Jarosław Kuba, prezes Lokalnej Grupy Działania 'Krzemienny Krąg’.

Ale niedzielny festyn nie oznacza końca bezpłatnych zajęć, te będą trwać do końca wakacji.  – Dzisiejszy piknik jest symbolicznym zwieńczeniem naszego projektu „Wakacje Offline”. Każda z organizacji ma przygotowane atrakcje dla uczestników festynu. Dzisiaj każdy może zdobyć medal, czy wygrać nagrodę – mówiła Paulina Kopeć, wiceprezes fundacji 'Aktywne Mamy’

Wśród organizatorów zajęć było Stowarzyszenie Ostrobiec. Prezeskę Annę Bober podpytywaliśmy, co mieli i jeszcze mają do zaoferowania chętnym.

– Poza cyklem biegów przygotowaliśmy szereg zabaw lekkoatletycznych. Chcemy również pokazać dzieciom jak wygląda trening lekkoatletyczny, rozgrzewka i jak przygotować się do biegu – tłumaczyła.

Najmłodsi uczestnicy mówili nam, co najbardziej ich zainteresowało na festynie – Najbardziej podobały mi się biegi i szachy plenerowe.  Cieszę się, że pojawiła się taka okazja, żeby aktywnie spędzić czas z przyjaciółmi. Brałam również udział w torze przeszkód,  który nie sprawił mi żadnego problemu – mówiła jedna z najmłodszych uczestniczek pikniku.

Dorośli zachęcali, by wakacje wykorzystać do wyjścia z domów i zabawy w plenerze.

– Korzystajmy z ładnej pogody, póki jest taka okazja.  Spędzajmy czas z dziećmi na świeżym powietrzu i zarazem aktywnie. Cieszę się, że dzieci mogą uczestniczyć w takim pikniku, a przede wszystkim miło spędzić wolny czas – mówiła mama jednej z uczestniczek rywalizacji biegowych.

/jul/

Podziel się

Ważne wydarzenia