Świetna zabawa podczas „Akcji Wakacje” na Rawce

Pogoda dopisała, tak jak humory uczestników Akcji Wakacje Radia Ostrowiec, której partnerem było miasto Ostrowiec Świętokrzyski. W ostatnią sobotę byliśmy z naszym plenerowym studiem na otwartych basenach 'Rawka od Nowa’.

Dla mieszkańców przygotowaliśmy niespodzianki, miedzy innymi ponad sto pomarańczowych, plażowych piłek, które rozeszły się w kilka minut i służyły dobrej zabawie. Nikogo nie trzeba było przekonywać do udziału w konkursach, na przykład w konkursie w zjeździe na zjeżdżalni na czas.
– Najpierw myślałem, że mało będzie chętnych do tych zawodów, ale okazało się, że wciąż ich przybywało i konkurencja rosła – mówił jeden z młodszych uczestników.

– Bardzo mi się podobało i myślę, że dobrze mi poszło, bo odpychałam się na zjeżdżalni bardzo mocno. Jest to rywalizacja, ale dla mnie liczy się tylko zabawa – mówiły jego koleżanki. Najszybszych w zjeżdżaniu ze zjeżdżalni, a później najszybszych na pływackim torze nagrodziliśmy upominkami.

– Jesteśmy szczęśliwi, że od lat z sukcesem dbamy o bezpieczeństwo na naszych basenach. Przez 17 lat funkcjonowania pływalni  nie doszło do żadnego poważnego wypadku. Na pewno jest to łatwiejsze, gdy możemy skorzystać z dobrej infrastruktury – przypominał na antenie Radia Ostrowiec Krzysztof Grobelski, szef ratowników na Rawszczyźnie, który dbał o bezpieczeństwo podczas rywalizacji.

– Jesteśmy bardzo dumni z naszego basenu. Jesteśmy również szczęśliwi z tego powodu, że w mieście organizowane są w ciągu roku szkolnego bezpłatne lekcje nauki pływania dla dzieci w klasach 1-3, bo to wpływa na umiejętności bezpiecznego korzystania z wypoczynku nad wodą – dodawał.

Otwarte baseny, nagrodzone tuż po otwarciu tytułem Modernizacja Roku, służą jednak głównie rekreacji. Oprócz dużej niecki z torami pływackimi i brodziku uwag przyciąga sztuczna, rwąca rzeka, łóżka i bicze wodne oraz fontanny.

W sobotę o dodatkową aktywność zadbała Ola Kaczmarczyk, instruktorka Zumby, która porwała do tańca w wodzie dzieci i starszych.

– Jak zawsze było super. Starałyśmy się bardzo dobrze bawić, ale zumba to nie tylko ćwiczenia, ale też taniec, przy którym aktywnie spędzamy czas – mówili uczestnicy i instruktorka Ola.

– Dzisiaj jest bardzo dużo osób i cieszymy się, że pogoda sprzyja. Bardzo miło, że tyle osób przyszło. Rawka od nowa zyskała ten stary, dobry klimat. Duch radosnej, gwarnej Rawki jest z nami – mówiły Gabriela Tchórzewska z MOSIRu i Anna Woś z Urzędu Miasta, które było partnerem „Akcji Wakacje” Radia Ostrowiec na Rawce.

A już za tydzień „Akcja Wakacje” w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym. Będziemy na popularnym i zawsze tłumnie odwiedzanym Święcie Pszczoły.

/mag/

Dzisiaj jest bardzo dużo osób cieszymy się pogoda sprzyja bardzo miło że tyle osób przyszło do wydarzenia

Rawka od nowa zyskała ten stary klimat który jest tutaj przech obecny i ten duch nadal tutaj panuje

Podziel się

Ważne wydarzenia