W Starachowicach powstanie ponad 100 mieszkań komunalnych

żródło: UM w Starachowicach

Umowa na wykonanie nowego budynku wielorodzinnego przy ulicy Kościelnej w Starachowicach została podpisana. Inwestycję zrealizuje kielecka firma Eko-Invest, która wybudowała w mieście już trzy bloki.

– Firma, która wygrała to postępowanie przetargowe zaproponowała za wykonanie tego zadania około 17 milionów złotych. Zostanie ono zakończone jesienią 2022 roku – informuje prezydent Marek Materek. Dodaje, że budowa tego bloku rozwiąże problem z małymi budynkami komunalnymi, które wymagają generalnego remontu.
Przy ulicy Kościelnej znajdzie się 101 mieszkań komunalnych. Będzie też świetlica, z której będą mogli korzystać zarówno seniorzy, jak i młodzież. Budynek będzie monitorowany, a przy drzwiach wejściowych zainstalowany zostanie domofon. Obok planowany jest plac zabaw i parking.

– Budynek ten powstanie w miejscu dotychczas funkcjonującego baraku mieszkaniowego, w którym mieszkańcy czerpali wodę ze zdroju. Chcemy pozbyć się części budynków, które są wyposażone w „kopciuchy”, w których nie ma dostępu do bieżącej wody, czy kanalizacji. Chcemy, aby standard życia w naszych budynkach komunalnych był lepszy, a z drugiej strony, zależy nam, aby uwolnić tereny pod inwestycje w strefie przemysłowej – podkreśla prezydent Starachowic.

Zasiedlenie nowych mieszkań zaplanowano na ostatni kwartał 2022 roku. Przypomnijmy, że samorząd Starachowic pozyskał na ten cel dofinansowanie w wysokości 14 milionów złotych z funduszu dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia