Umowa podpisana. Będzie nowoczesny transport publiczny w Ostrowcu.

Umowę na dofinansowanie w wysokości 17 mln. 200 tys. zł podpisał wczoraj wiceprezydent Dominik Smoliński z zarządem województwa świętokrzyskiego. To pozwoli na sfinalizowanie projektu 'Ekologiczny transport miejski w Ostrowcu Świętokrzyskim”.

Obejmuje on kupno 10 ekologicznych, niskoemisyjnych autobusów dla Miejskiego Zakładu Komunikacji, bazy, gdzie znajdzie się, m.in. stacja obsługi, myjnia, warsztaty, budynek administracyjno-dworcowy, plac postojowy i manewrowy oraz zajezdnia.
Powstaną drogi dojazdowe wraz z oświetleniem ulicznym, buspasy, parking przesiadkowy dla samochodów oraz dwa parkingi rowerowe. Na przystankach zainstalowany zostanie inteligentny system transportowy. Powstanie także ścieżka rowerowa w północnej części miasta. Wykonana infrastruktura i zakupione autobusy będą dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Miasto cały projekt podzieliło na etapy. Obecnie trwa budowa bazy MZK.
Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 32 mln zł.
– Zakup niskoemisyjnego taboru na potrzeby transportu publicznego czy modernizacja oświetlenia ulic na energooszczędne to czystsze powietrze, ekologiczne otoczenie – co w rezultacie przekłada się na komfort i zdrowie mieszkańców – mówił po podpisaniu umowy Marek Bogusławski, członek zarządu województwa świętokrzyskiego.

To jedna z ostatnich umów podpisanych przez władze samorządowe województwa z unijnej perspektywy finansowej na lata 2014-2020.
/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia