Wakacje offline w Ostrowcu

żródło: pixabay.com

Żyjemy w dobie internetu i coraz trudniej wyobrazić nam sobie dzień bez przeglądania mediów społecznościowych, stron informacyjnych i wysyłania maili.

Badania pokazują, że Polacy spędzają w internecie średnio 2 godziny dziennie. Wpatrzeni w ekran smartfona zabijamy czas na przystankach, w autobusie czy w kolejce do lekarza. By to choć trochę zmienić 11 stowarzyszeń z Ostrowca wyszło z propozycją wakacji offline.
– Po całym roku życia przy komputerze, nauki i pracy on-line chcieliśmy stworzyć wakacje bez komputera. Jako organizacje pozarządowe, które mają w swoich statutach i zamierzeniach wpisaną aktywizację fizyczną, przygotowaliśmy – dla właściwie wszystkich grup wiekowych i mieszkańców Ostrowca – ofertę bezpłatnych zajęć z wielu dyscyplin sportowych. Liderem projektu jest Stowarzyszenie Szachowe „Hetman”, które uświadamia, że szachy to właśnie dyscyplina sportowa. Chcemy po prostu wplatać zajęcia z nauki gry w szachy pomiędzy pozostałe zajęcia sportowe – mówi Paulina Kopeć, koordynatorka projektu z Fundacji Aktywnych Mam. Dodaje, że wśród zajęć sportowych dostępne będą m.in. bieganie, siatkówka, taekwondo, czy zajęcia z multisensoryki. Będzie też gimnastyka ogólnorozwojowa i ćwiczenia z elementami fitness i zumby dla całych rodzin.

W ramach projektu 15 sierpnia zaplanowano Ostrowiecki Dzień Sportu, na którym zaprezentują się wszystkie organizacje, biorące udział w projekcie, które będą zachęcać do aktywnego świętowania.
Organizacja zajęć była możliwa dzięki pozyskaniu 90 tys. zł z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na projekt przygotowany przez ostrowieckie stowarzyszenia.
Harmonogram poszczególnych zajęć można znaleźć na stronach internetowych stowarzyszeń, które zgłosiły udział w projekcie oraz na facebookowym wydarzeniu Wakacje offline 2021.

Projekt 'Wakacje offline” w Ostrowcu Świętokrzyskim realizują: Stowarzyszenie Szachowe 'Hetman”, Stowarzyszenie Biegaczy OstroBiec, Stowarzyszenie Ostrower, Fundacja Aktywnych Mam, Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg”, Akademia Piłkarska Galacticos, Akademia Volley Stars Ostrowiec Świętokrzyski, Związek Harcerstwa Polskiego, Ostrowieckie Stowarzyszenie Taekwondo Olimpijskiego OSTO, Gabinet Terapii Puzzel Iwona Strzałkowska-Nowak, Questing – wyprawa po skarb.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia