W Ćmielowie powstaną bezpieczne przejścia

źródło zdjęcia: Pixabay

Nowoczesne i bezpieczne przejścia dla pieszych pojawią się na terenie gminy Ćmielów, a konkretnie na drogach powiatowych.


Jak podkreśla Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa, powstaną one w czterech miejscach. – Wybraliśmy wspólnie ze Starostwem Powiatowym miejsca, gdzie jest największy ruch samochodowy, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom – mówi i dodaje:
– Powstaną między innymi na ulicy Sandomierskiej na skrzyżowaniu z ulicą Rynek oraz ulicą Długą. Przejście zostanie przybudowane także przy osiedlu Gawroniec oraz w okolicach ulicy Zamkowej – wymienia Joanna Suska.
Łączna wartość przebudowy przejść dla pieszych będzie opiewać na kwotę 450 tysięcy złotych z czego 80 procent środków pochodzić będzie z rządowego programu 'Fundusz Rozwoju Dróg’. Wkładem własnym po połowie podzielą samorząd Ćmielowa i powiatowy.
Dodatkowo, jak poinformowała Joanna Suska, gmina wspólnie ze starostwem złożyła wniosek na dofinansowanie przebudowy piątego i szóstego przejścia dla pieszych przy urzędzie gminy na samym wjeździe do miejscowości oraz przy osiedlu Wióry. – Czekamy na pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku – dodaje Joanna Suska.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia