Zbadają potrzeby rolników i przedsiębiorców

żródło: pixabay.com

We wtorek i w środę w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Opatowie odbędą się dwa ważne spotkania. Na pierwsze zostali zaproszeni rolnicy z terenu powiatu.

– Chcemy poznać zarówno potrzeby, jak i to, czym w gospodarstwach dysponują rolnicy, a także jaką produkcję rolniczą prowadzą – mówi Tomasz Staniek, starosta opatowski. – Powiat opatowski nieustannie się rozwija. Przygotowujemy programy strategiczne rozwijające powiat na najbliższe dziesięciolecia. Spotkanie z rolnikami – we wtorek – odbędzie się o godzinie 11. Na tych spotkaniach chcemy zapoznać się z potrzebami rolników ziemi opatowskiej, żebyśmy mogli prawidłowo postawić diagnozę i ułożyć programy, które będą służyć tej ziemi – podkreśla.

Podobne spotkanie, ale tym razem z przedsiębiorcami odbędzie się w środę o godzinie 10, również w starostwie. – Podobnie jak w przypadku rolników chcemy poznać ich potrzeby i możliwości, by stworzyć strategię i wspólną politykę rozwoju powiatu – dodaje starosta Staniek.

Spotkania te są także związane z planowaną budową Agro Fresh Parku we Włostowie pod Opatowem. Miałoby się tam znaleźć centrum logistyczne, manufaktura spożywcza i hale dla przedsiębiorców i rolników na wynajem.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia