Droga powiatowa na terenie dwóch gmin idzie do remontu

Aż dziewięć firm jest chętnych na wyremontowanie odcinka drogi powiatowej obejmującego Chmielów i Ostrowiec Świętokrzyski o długości około 3,6 kilometra.


Jak mówi Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu najniższa złożona oferta jest o około pół miliona niższa niż zakładany na ten cel budżet.
– Ilość złożonych ofert oraz kwoty zaproponowane przez wykonawców zaskoczyły nas w sposób pozytywny. Na dziewięć złożonych ofert sześć mieści się w zaplanowanym budżecie – podkreśla.
Tomasz Mroczek dodaje, że wykonawca będzie miał jedynie 3 miesiące na zrealizowanie remontu, a do prac ma przystąpić niezwłocznie po podpisaniu umowy. Zakres prac jest obszerny.
– Zostanie wymieniona nawierzchnia na całej długości odcinka, wykonamy również nowe zjazdy do posesji, które będą utwardzone i wykonane z kostki betonowej, na odcinku w Ostrowcu Świętokrzyskim wyremontujemy istniejące odwodnienie, a na pozostałej części odtworzymy rowy oraz przepusty nad zjazdami – wyjaśnia.
Finalnie remont kosztować będzie około 2,6 miliona złotych. Zostanie dofinansowany w 60 procentach ze środków rządowych. Wkładem własnym w wysokości 40 procent proporcjonalnie podzielą się samorządy: powiatowy, Ostrowca i Bodzechowa. Przypomnijmy, że początkowo remont miał objąć krótszy odcinek o długości ponad 2 kilometrów na terenie Chmielowa, jednak samorząd obserwując rynek budownictwa zdecydował o poszerzeniu zakresu robót, aby w całości wykorzystać pozyskane dofinansowanie. Jak się okazało, nawet po rozszerzeniu zadania, powiatowi udało się wygenerować oszczędności.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia