Prezydent Starachowic otrzymał absolutorium z wykonania budżetu

Po raz siódmy prezydent Starachowic Marek Materek otrzymał absolutorium z wykonania budżetu.

Jak podkreśla, ten rok z powodu pandemii koronawirusa był wyjątkowo trudny także dla samorządów. – Każdego dnia mierzyliśmy się z wieloma wyzwaniami, z jakimi dotychczas nie mieliśmy do czynienia. W mojej ocenie samorząd starachowicki zdał ten egzamin – mówił. Prezydent Starachowic zwracał też uwagę na działania, jakie samorząd podjął, by pomóc lokalnym przedsiębiorcom, zaciskanie pasa, ale równocześnie kontynuowanie wszystkich ważnych inwestycji. Wśród nich przebudowę kilku ulic, modernizację Centrum Strzelectwa Sportowego, budowę kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 2. Rozpoczęto rewitalizację Kolonii Robotniczej oraz zagospodarowanie Parku Miejskiego. Wybudowano miejską serwerownię jako pierwszy etap prac w ramach programu wprowadzania e-usług w mieście. W 2020 roku samorząd wypracował nadwyżkę. – Gmina odnotowała ponad 15,5 mln złotych nadwyżki operacyjnej. To jest bardzo dobry wynik. Cieszę się, że to przekłada się m.in. na inwestycje, które będziemy realizowali w 2021 roku. Ten rok jest pod tym względem rekordowy, bo zaplanowaliśmy w budżecie na inwestycje 137 milionów. Zdecydowanej większości są to środki zewnętrzne, które nasz samorząd pozyskał do realizacji tych przedsięwzięć – mówił prezydent Materek.
Dodał, że w czasie pełnienia przez niego funkcji Starachowice pozyskały 260 mln. zł ze środków zewnętrznych – krajowych i unijnych.

Podczas piątkowego głosowania 19 radnych było za udzieleniem absolutorium prezydentowi miasta, 1 osoba wstrzymała się od głosu.

/joge/

Ważne wydarzenia