Antoni Muracki zagrał podczas 200 audycji Synkopa Słowa

Dwusetna, jubileuszowa audycja Synkopa Słowa za nami. Wyjątkowa edycja odbyła się w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym i połączona była z inauguracją nowego kulturalnego miejsca na mapie powiatu ostrowieckiego – Sceną 'Na Złamanej Desce’, na której jako pierwszy – na zaproszenie autora Synkopy, Wojciecha Sochy – wystąpił poeta i bard Antoni Muracki.

Sala podczas transmitowanego na naszej antenie koncertu, wypełniła się miłośnikami poezji śpiewanej, którzy po koncercie zgodnie przyznawali, że takich wydarzeń potrzeba więcej, a samo miejsce ma niesamowity potencjał i klimat. Nie zabrakło gości specjalnych, a także przedstawicieli władz samorządowych. Obecna na koncercie Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki stwierdziła, że nowe miejsce jak i sam koncert przypomniały jej lata młodości.
– Wraca normalność, bardzo cieszą takie koncerty. Mnie poezja śpiewana kojarzy się z najlepszym okresem w moim życiu, czyli studiami w Krakowie, a tam duża liczba klubów – z Piwnicą pod Baranami włącznie – słynęła z tego typu koncertów – wyjaśnia.  Koncert bardzo spodobał się także prezydentowi Ostrowca Jarosławowi Górczyńskiemu.
– Wyjątkowa uczta dla duszy, koncert piękny, momentami wzruszający, dający wiele nadziei na przyszłość. Ten koncert powinien być dedykowany wielu osobom – mówił.
Filip Lichota, współwłaściciel Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego mówił, że zawsze chciał, aby kultura uzupełniała ofertę kompleksu i obecnie tworzona jest infrastruktura, która w przyszłości będzie dostarczać odwiedzającym wiele takich wydarzeń.
A o organizowanych na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego koncertach – a mają być organizowane także duże na kilkaset osób – będziemy informować na naszej antenie.

/bart/

Ważne wydarzenia