Obrazy autorstwa Łukasza Towpika można już podziwiać w Galerii Van Rij

Do 31 lipca w Galerii Van Rij w Ćmielowie można oglądać obrazy autorstwa Łukasza Towpika. W sobotę odbył się uroczysty wernisaż wystawy zatytułowanej 'Izolacja’.

– Jest to pierwsza solowa wystawa monograficzna artysty. Składa się na nią ponad 20 obrazów, a dokładniej portretów w surowej stylistyce. Jak widać jego twórczość budzi wyjątkowo duże zainteresowanie. Łukasz Towpik w wyjątkowo udany sposób wykonuje draperie. Te szczególnie w kolorze czerwonym są bardzo energetyczne – mówi Katarzyna Van Rij, właścicielka galerii i kuratorka wystawy. Dodaje, że prace powstały podczas pandemii i stanowią pewnego rodzaju metaforę na temat ludzkiej samotności, bezsilności i izolacji. – Te obrazy nie są cukierkowe. Nie są wśród ładnych drzewek czy kolorowych motylków. Myślę, że cała sytuacja związana z pandemią miała wpływ na mnie i kolorystykę tych obrazów. Jest ona bardziej zniżona – tłumaczy artysta.

Prace Łukasza Towpika charakteryzują się głębią kolorów, na co zwrócili uwagę, przybyli na wernisaż, goście. – Wystawa bardzo nam się podoba, jest interesująca. Ta czerwień, która dominuje na obrazach jest niesamowita – mówili pani Ewa i pan Andrzej, którzy zdecydowali się również na zakup obrazu.

Obecny na wernisażu Adam Spała, właściciel Fabryki AS Ćmielów, podkreślał, że sztuki trzeba się cały czas się uczyć. Dodał, że Łukasz Towpik, wykazał się jako artysta wyjątkowymi zdolnościami. – Bez problemu ukazał na płótnie swoje koncepcje i założenia.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia