Wszystko o ziołach na Krzemionkach

W czasach, kiedy półki sklepowe przepełnione są przetworzoną żywnością, a chcąc dbać o zdrowie sięgamy coraz częściej po leki i suplementy diety, o dobrodziejstwie ziół opowiadać będzie podczas warsztatów w Rezerwacie Krzemionki pasjonatka tematu Agata Cieślik.

-Agata Cieślik jest z zawodu nauczycielką, natomiast jej pasją są zioła. Jest ona zielarką, fitoterpeutką i ziołach wie chyba wszystko. Robi z nimi cuda, łącznie z kosmetykami – mówi Beata Celebańska z Muzeum Historyczno-Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki.
Warsztaty, które kierowane są do wszystkich grup wiekowych odbędą się w najbliższą niedzielę 13 czerwca o 15.00. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Beata Celebańska przekonuje, że warto skorzystać z oferty. – Pani Agata przygotowała bardzo dużo różnych ciekawostek i atrakcyjnych niespodzianek. Będzie można między innymi samodzielnie przygotować z wcześniej zebranych przez nią ziół ocet. Każdy uczestnik więc zabierze ze sobą do domu własnoręcznie wykonany ocet z ziół. Będzie można także spróbować lemoniady kwiatowej – mówi.
W planach jest też spacer po rezerwacie, gdzie będzie można poznać dziko rosnące rośliny, dowiedzieć się o ich właściwościach i zastosowaniu w kuchni i apteczce.
Koszt udziału w warsztatach to 15 złotych.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia