Pół wieku Sercan w Denkowie

fot. diecezjasandomierska.pl

Z udziałem biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza, księdza Wiesława Święcha, prowincjała Polskiej Prowincji Księży Sercanów, zaproszonych byłych sercańskich proboszczów obchodzone będzie w najbliższą niedzielę 50-lecie obecności Księży Sercanów w Denkowie.

Uroczysta msza święta rozpocznie się w kościele parafialnym pod wezwaniem świętego Stanisława o 11.30. – To miejsce, Denków w Ostrowcu Świętokrzyskim jest wyjątkowe dla zgromadzenia Księży Sercanów i jest w jakiś objęte przez nich jakąś szczególną opieką – mówi ks. Grzegorz Słodkowski, rzecznik prasowy diecezji sandomierskiej, zaznaczając, że w całym kraju Sercanie opiekują się szesnastoma parafiami.
Podczas mszy świętej w kościele zostanie odsłonięta i poświęcona tablica upamiętniająca półwiekową obecność zakonników w Denkowie, a po mszy przed plebanią poświęcona zostanie figura Najświętszego Serca Pana Jezusa, którą, jako wotum wdzięczności, ufundowali Księża Sercanie. – Figura przedstawia Pana Jezusa z otwartym sercem. Ma to związek z historią objawień Pana Jezusa świętej Małgorzacie Alacoque we Francji, która znana przede wszystkim z propagowania nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego – wyjaśnia ks. Słodkowski.
Kapłani ze Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego sprawują opiekę nad denkowską parafią od lipca 1971 roku.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia